تلفن 02166704630 | آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک 77 ، واحد سوم

ثبت تغییر حق امضاء

ثبت تغییر حق امضاءReviewed by admin on Feb 26Rating: 5.0ثبت تغییر حق امضاءثبت تغییر حق امضاء برای تغییرات و اجرای تصمیمات در یک شرکت، قوانینی برای اجرای آن نوع تغییر به صورت رسمی وجود دارد که به صورت ثبت آن تغییرات و تصمیمات (ثبت تغییرات شرکت) می باشد.

ثبت تغییر حق امضاء ثبت تغییر حق امضاء

برای تغییرات و اجرای تصمیمات در یک شرکت، قوانینی برای اجرای آن نوع تغییر به صورت رسمی وجود دارد که به صورت ثبت آن تغییرات و تصمیمات (ثبت تغییرات شرکت) می باشد.بعد از ثبت شرکت ممکن است در بین اعضای هیئت مدیره شرکتها جابجایی صورت گیرد و به تبعه آن حق امضای مجاز شرکت نیز ممکن است تغییر یابد.هر شرکتی دارای اوراق و اسنادی از جمله چک ،سفته، برات، قراردادها و هم چنین اوراق اداری است که باید توسط شخصی در شرکت که دارای سمت میباشد امضا شود، حال در زمان ثبت شرکت این حق به فرد یا افرادی داده شده که معمولا مدیرعامل در نظر گرفته میشود.

پس از ثبت شرکت اعضای هیئت مدیره می توانند با تنظیم صورتجلسه ای مبنی بر تغییر حق امضاء مجاز شرکت این مسئولیت را به شخص دیگری از اعضا بسپارند و یا برای تمدید این حق اقدام به تنظیم صورتجلسه نمایند. حق امضا مجاز در شرکت دارای دو بخش است: چک سفته برات قراردادها و عقود اسلامی و دیگری اوراق عادی و اداری است .اعضای هیئت مدیره می توانند در دو بخش حق امضا را به یک نفر بدهند و یا در هر بخش یک نفر این حق را داشته باشد و حتی این امکان وجود دارد که در یک بخش و یا دو بخش حق امضا برای دو نفر باشد که متفقا امضاء کنند.

تغییر حق امضا مجاز شرکت را درصورت تصمیم سهامداران و یا اعضای هیئت مدیره در شرکت می توان صورت داد و برای ثبت تغییر حق امضاء مجاز شرکت تنظیم صورتجلسه در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده و یا هیئت مدیره شرکت امکان پذیر است .شخص صاحب امضا می تواند از بین، اعضای هیئت مدیره(خارج از شرکا)،سهامداران ، شخصی که هم سهامدار و هم عضو هیئت مدیره است و یا اینکه نماینده اشخاص حقوقی که به عنوان سهامدار یک شرکت دیگر هستند انتخاب شود.در اعطای حق امضاء مجاز شرکت می توان صاحبان حق امضا اوراق عادی و اداری را از صاحبان حق امضا اوراق تعهدآور جدا کرد.علاوه بر این امکان اعطا حق امضا مشترک و یا منحصر با استفاده از کلمات منفرداً و یا متفقاً صورت می گیرد مانند “مدیرعامل منفرداً و یا مدیرعامل و یکی از اعضای هیئت مدیره متفقاً “.

جهت ثبت تغییرحق امضا مجاز شرکت جدید نیز مانند سایر صورتجلسات تغییرات پس از ثبت در سامانه اداره و امضا صورتجلسه تنظیم شده توسط اعضا هیئت مدیره و ارسال آن از طریق پست به اداره ، درخواست مورد بررسی قرار می گیرد. مدارک مورد نیاز هم شامل مدارک ثبتی به همراه روزنامه های تغییرات و تأسیس می باشد.

تغییر حق امضا و حق امضا مدیر عامل

مدیرعامل شرکت در سطح اختیاراتى که توسط هیأت مدیره به او تفویض شده است نماینده شرکت محسوب و از طرف شرکت حق امضاء دارد مدیرعامل شرکت فقط در حدود اختیارات تفویضى حق امضاء دارد یعنى امضاء به تنهایى و عمل حقوقى به تنهایى در جایى که چند نفر باید امضاء و عمل را انجام دهند خروج از اختیارات است و در نتیجه نماینده شرکت محسوب نخواهد شد و عمل حقوقى او باطل می‌باشد.

مدارک لازم برای تغییر حق امضاء مجاز شرکت

کپی آگهی تاسیس
کپی روزنامه رسمی
کپی مدارک شناسایی تمام اعضاء
کپی آگهی آخرین تغییرات در صورت داشتن تغییرات

مراحل تغییر حق امضاء مجاز شرکت

تکمیل کردن فرم های مورد نیاز توسط کارشناس
ارائه مدارک به وکلا
امضا صورت جلسه توسط موکل و تنظیم آن توسط کارشناس
ارائه مدارک توسط وکیل به اداره ثبت شرکت ها
در صورت داشتن مشکل در پایان هر مرحله مشکل اعلام شده و توسط موکل بر طرف شده و تائید می شود
تائید نهایی و صدور پیش آگهی تغییرات
حدود یک هفته بعد از پیش تغییرات آگهی روزنامه رسمی منتشر می شود

نکات قابل توجه:

۱- کلیه صورتجلسات باید روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه پس از امضاء اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی تهیه و ارسال شود.
۲- در صورتی که رئیس هیات مدیره و مدیر عامل یک نفر باشد وفق ماده ۱۲۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت باید مراتب در مجمع عمومی عادی یا عادی بطور فوق العاده مطرح به تصویب ۳/۲ اعضای حاضر در مجمع برسد.
۳- صورتجلسه در ظرف مدت ۳ روز تحویل اداره پست شده و سپس بارکدپستی در سیستم درج شود.

شما عزیزان میتوانید برای مشاوره و انجام تمامی مراحل لازم جهت تغییر حق امضاء مجاز شرکت خود با مشاورین ما که در این زمینه از تخصص و تجربه بسیار زیادی برخوردار هستند تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱

ثبت تغییر حق امضاء

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *