تلفن 02166704630 | آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک 77 ، واحد سوم

ثبت شرکت کشتیرانی

ثبت شرکت کشتیرانیReviewed by admin on Aug 23Rating: 5.0ثبت شرکت کشتیرانیثبت شرکت کشتیرانی ثبت شرکت کشتیرانی ملزم به اخذ مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی میباشد. به موجب این آیین نامه، شرکت نمایندگی کشتیرانی به شخص حقوقی ایرانی دارای مجوز فعالیت از سازمان گفته می شود که از طرف مالک کشتی یا خطوط کشتیرانی یا اجاره کننده یا هر شخصی که مجاز به اداره و بهره برداری کلی یا جزئی از کشتی است ، به فعالیت های مندرج در ماده 2 این فصل اشتغال می یابد.

ثبت شرکت کشتیرانی ثبت شرکت کشتیرانی

ثبت شرکت کشتیرانی ملزم به اخذ مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی میباشد. به موجب این آیین نامه، شرکت نمایندگی کشتیرانی به شخص حقوقی ایرانی دارای مجوز فعالیت از سازمان گفته می شود که از طرف مالک کشتی یا خطوط کشتیرانی یا اجاره کننده یا هر شخصی که مجاز به اداره و بهره برداری کلی یا جزئی از کشتی است ، به فعالیت های مندرج در ماده ۲ این فصل اشتغال می یابد.

شرايط عمومي مديرعامل شرکت کشتیرانی:
– تابعیت ایران
– حداقل سن ۲۵ سال
–  انجام خدمت نظام وظيفه يا معافيت دائم
– عدم اشتغال به كار در دستگاه هاي دولتي ، مؤسسات عمومي غير دولتي و نيز شركت هايي كه بيش از پنجاه درصد از سرمايه يا سهام آنها متعلق به مراجع مزبور باشد و نداشتن سمت مشابه در ساير شرکت ها
– آشنايي به زبان انگليسي.
شرايط حرفه اي مديرعامل و نمایندگی  :
الف- شرايط مديرعامل :
مديرعامل بايد داراي مدرك تحصيلي ليسانس با چهار سال سابقه ، فوق ديپلم با شش سال و يا ديپلم با هشت سال سابقه كار مفيد اجرايي در بخش عمليات كشتيراني و يا نمايندگي كشتيراني باشد .
تبصره: شرط مدرک تحصیلی برای مدیران عامل فعلی شرکت هایی که تا تصویب این آیین نامه مجوزهای  مربوطه را از سازمان دریافت نموده اند، لحاظ نمی گردد.
ب- شرايط نمایندگی :
مدير نمایندگی بايد داراي حداقل مدرك تحصيلي ديپلم و ۲ سال سابقه كار مفيد اجرايي در بخش عملیات کشتیرانی و یا نمایندگی کشتیرانی و آشنا به زبان انگلیسی باشد.
ج : نحوه احراز شرايط: به منظور احراز سابقه كار مفيد ارائه يكي از مدارك ذيل ضروري است :

  • تأييديه يا حكم كارگزيني يا بازنشستگي صادر شده دستگاه هاي دولتي يا عمومي كه مبين سوابق مرتبط اجرايي در آن دستگاه ها باشد .
  • روزنامه رسمي كشور مبني بر عضويت متقاضي به عنوان مديرعامل موضوع اين آيين نامه .
  • تأييديه سازمان تأمين اجتماعي يا مناطق آزاد و ويژه مبني بر اينكه متقاضي در شركت هاي موضوع اين آيين نامه اشتغال داشته و حق بيمه پرداخت نموده است .
  • تأييديه سابقه كار در خارج از كشور توسط سازمان هاي دولتي ، عمومي ، مراكز خصوصي معتبر در آن كشور با گواهي سفارت جمهوري اسلامي ايران.

۱-كليه شركت ها اعم از شركت هايي كه قبل از تصويب اين آيين نامه مجوز فعاليت دريافت نموده اند يا شركت هايي كه بعداً مجوز دريافت خواهند نمود ، مكلفند به منظور جبران خسارات احتمالي ناشي از انجام وظايف و فعاليت هاي خود و كاركنان شان در اسكله ، اماكن و محوطه هاي بندري نسبت به سپردن تضمين به مبلغ ۵۰ ميليون ريال اقدام نمايند .
۲- دارا بودن دفتر مركزي مستقل با كاربري اداري براي انجام فعاليت .
۳- دارا بودن دفتر نمایندگی مستقل با كاربري اداري حداقل در یکی از بنادر مورد نظر براي انجام فعاليت .
تبصره : شرکت های نمایندگی کشتیرانی می توانند در سایر بنادری که دارای نمایندگی نیستند از خدمات شرکت های دارای مجوز رسمی از سازمان یا  نمایندگی شرکت های همکار ، استفاده نمایند .
۴-به منظور ساماندهي فعاليت شركت ها و ترغيب آنها به رعايت هر چه بهتر و بيشتر استانداردها و توجه به صلاحيت هاي تخصصي كاركنان و تجهيز امكانات ، سازمان نسبت به طبقه بندي شركت هاي موصوف براساس دستورالعملي كه با هماهنگي اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران تهيه و به تصويب شورای عالی هماهنگی ترابری می رسد ، اقدام خواهد نمود . شركت ها مكلفند اطلاعات مربوطه را در اختيار سازمان قرار دهند .
۵-شركت ها بايد در سربرگ هاي مكاتباتي خود به فعاليت نمايندگي كشتيراني نيز اشاره نمايند.
۶-شركت ها موظفند تغيير مديرعامل، نمایندگی ، اعضاء هیأت مدیره ، اساسنامه و هر گونه تغيير در نشاني مـركز اصلي ، نمایندگی و تلفن شركت را قبل از انجام مراحل ثبت به اطلاع سازمان رسانده و تأييديه هاي لازم را اخذ نمايند .
۷- شركت ها موظفند دارندگان امضاي مجاز را رسماً به سازمان معرفي نمايند .
۸-تغيير مديرعامل ، اعضاء هيأت مديره و مدير نمایندگی منوط به احراز شرايط مذكور در اين
آيين نامه و اعلام به سازمان و تأييد آنها بر اساس ماده هشتم آيين نامه خواهد بود .
۹- شركت ها موظفند در به كارگماري كاركنان خود نهايت دقت را در رعايت دستورالعمل هاي مربوطه خصوصاً از نظر شرايط عمومي و حرفه اي به كار برده و بر نحوه عملكرد آنها بطور مستمر نظارت مؤثر به عمل آورند .
۱۰- مدیرعامل ، مدیر نمایندگی و کاركنان عملياتي شرکت موظفند بر اساس دستورالعمل سازمان کلیه دوره های آموزشی و توجیهی لازم را با موفقیت طی نمايند .
تبصره ۱ : در صورتی که اشخاصی حضور در دوره های فوق الاشاره را ضروری ندانند می بایست تقاضای مکتوب خود را با ذکر دلایل و مستندات به اداره امور شرکت های سازمان و یا بنادر تابعه منعکس تا تصمیم لازم در این خصوص اتخاذ گردد.
تبصره۲ : نحوه ارزشيابي گواهينامه مؤسسات آموزشي ، چگونگي برگزاري آزمون كتبي ، عناوين و محتواي دوره هاي آموزشي مورد نياز به موجب دستورالعمل سازمان خواهد بود .

  • صدور مجوز فعالیت :

صدور مجوز فعاليت در زمينه نمايندگي كشتيراني منوط به احراز صلاحيت هاي مذكور در اين آيين نامه و ارائه اساسنامه و مدارك ثبت و آخرين روزنامه رسمي كه مبين صلاحيت شرکت در زمینه فعاليت نمايندگي كشتيراني باشد ، خواهد بود .

  • مدارک لازم ثبت شرکت کشتیرانی :

* اصل اساسنامه که تمامی صفحات آن توسط تمامی سهامداران شرکت امضا شده باشد. ( ۲ نسخه )
* اصل شرکتنامه که تمامی صفحات آن توسط تمامی سهامداران امضا شده باشد. ( ۲ نسخه )
* اصل اظهارنامه ( تقاضانامه ) که تمامی صفحات آن توسط تمامی سهامداران شرکت امضا شده باشد. ( ۲ نسخه )
*اصل صورتجلسه مجمع عمومی که تمامی صفحات آن توسط تمامی سهامداران شرکت امضا شده باشد. ( ۲ نسخه )
* اصل صورتجلسه هیات مدیره، در صورت داشتن هیات مدیره ( ۲ نسخه )

متقاضیان محترم جهت ثبت شرکت کشتیرانی می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا با مراجعه حضوری به دفاتر موسسه کاردان ارقام برای انجام مراحل لازم جهت تکمیل پروسه توسط کارشناسان خبره در این زمینه، به‌ راحتی و با خیال آسوده شرکت خود را ثبت کنند.

تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *