تلفن 02166704630 | آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک 77 ، واحد سوم

قوانین ثبت شرکت

قوانین ثبت شرکتReviewed by Admin on Jan 24Rating:

قوانین ثبت شرکت مقررات ثبت انواع شرکتها: قوانین ثبت شرکت

ثبت کلیه شرکتهای مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانون ثبت شرکتها است. اسناد و نوشته جاتی که برای به ثبت رسانیدن شرکت لازم است در نظامنامه وزارت عدلیه معین می شود،اگر به علت عدم رعایت دستور دو ماده فوق بطلان عملیات شرکت اعلام شد هیچیک از شرکاء نمی توانند این بطلان را در مقابل اشخاص ثالثی که با آنها معامله کرده اند عذر قرار دهند.
درظرف ماه اول تشکیل هرشرکت خلاصه شرکت نامه ومنضمات آن طبق نظامنامه وزارت عدلیه اعلان خواهدشد. قوانین ثبت شرکت
هرگاه شرکت در چندین حوزه شعبه داشته باشد مقررات مواد ۱۹۷،۱۹۵ باید به قسمی که درنظامنامه وزارت عدلیه معین می شود درهرحوزه جداگانه انجام گردد. درهرموقع که تصمیماتی برای تغییر اساسنامه شرکت یا تمدید مدت شرکت زائد برمدت مقرریا انحلال شرکت (حتی درمواردی که انحلال به واسطه انقضای مدت شرکت صورت می گیرد ) و تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تبدیل شرکاء یا خروج بعضی از آنها ازشرکت تغییر اسم شرکت اتخاذ شود مقررات مواد ۱۹۵ و ۱۹۷ لازم الرعایه است.
همین ترتیب درموقع هر تصمیمی که نسبت به مورد معین در ماده ۷۹ این قانون اتخاذ می شود رعایت خواهد شد. درهرگونه اسناد و صورت حسابهاو اعلانات ونشریات و غیره که بطورخطی یا چاپی ازطرف شرکت های مذکور در این قانون به استثنای شرکتهای تعاونی صادرمی شود سرمایه شرکت صریحا باید ذکرگردد و اگرتمام سرمایه پرداخته نشده قسمتی که پرداخته شده نیز باید صریحا معین شود شرکت متخلف به جزای نقدی ازدویست تا سه هزارریال محکوم خواهد شد.
تبصره: شرکتهای خارجی نیز که بوسیله شعبه یا نماینده در ایران اشتغال به تجارت دارند درمورد اسناد وصورت حسابها و اعلانات و نشریات خود درایران مشمول مقررات این ماده خواهند بود.

قوانین ثبت شرکت

3 دیدگاه

 1. شرکت سهامی خاص میخوایم ثبت کنیم هزینه و زمانش رو واسم بفرستید

  پاسخ
  • باسلام و عرض ادب
   شرایط و توضیحات کامل خدمت شما ایمیل شد
   باتشکر.

   پاسخ
 2. مرسی بابت مطالب خوبی که قرار میدید

  پاسخ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *