اخذ رتبه ابنیه

اخذ رتبه ابنیهاخذ رتبه ابنیه
رتبه بندی یا گرید یک نوع معیار صلاحیت گذاری بر اساس استانداردهای تعریف شده است که توسط معاونت برنامه ریزی و نطارت راهبردی ریاست جمهوری اتخاذ می شود.به بیانی دیگر، رتبه بندی یک نوع مقیاس گذاری برای تضمین کیفیت و کمیت شرکت های برتر در ارائه خدمات و دفاع از حقوق بهره وران است.
رتبه بندی با توجه به میزان توانایی شرکت ها بر اساس نفرات و سوابق آن ها، تجربه ی کاری و ارائه بیمه یا نامه از تامین اجتماعی مبنی بر صحت انجام قرارداد مربوطه، توان مالی محاسبه شده شرکت بر اساس اظهارنامه مالیاتی آخرین سال کاری انجام می گیرد. شرکت هایی که درخواست تشخیص صلاحیت خود را به همراه مدارک مورد نیاز به معاونت فنی و عمرانی و یا معاونت راهبردی اعلام می دارند، پس از طی مراحل بررسی و تشخیص مجوز خود را دریافت و می توانند در تمام مناقصات پیمانکاری بسته به میزان ظرفیت خالی شرکت خود شرکت نمایند.
به موجب قانون سازمان معاونت فنی و عمران استانداری ، شرکت ها به دو دسته مشاور و پیمانکار تقسیم می شوند .
رشته های پیمانکاری و مشاوران شامل موارد ذیل می باشند.
الف : رشته های پیمانکاری
ابنیه و ساختمان ، راه و ترابری ، صنعت و معدن ، تاسیسات و تجهیزات ، کشاورزی ،آب ، مرمت آثار ، باستانی ، ارتباطات ، نفت و گاز و نیرو
ب : رشته های مشاوران
گروه شهرسازی و معماری ، گروه راه و ترابری ، گروه مهندسی آب ، گروه مطالعات کشاورزی ، گروه انرژی ، گروه پست و مخابرات ، گروه صنعت ، گروه معدن ، گروه نفت و گاز و گروه تخصص های مشترک
اخذ رتبه ابنیه شامل امور مربوط به ساخت و ساز ساختمان ها و ابنیه عمومی اعم از چوبی، آجری ، سنگی ، بتنی و فلزی، سازه های ساختمانی، محوطه های کوچک، دیوارکشی، اجرای پیاده روها و نظایر آن می باشد.
اخذ رتبه ابنیه برای شرکت های پیمانکار از ۱ تا ۵ و برای شرکت های مهندسی مشاور از ۱ تا ۳ می باشد.

شرایط عمومی تعیین صلاحیت و اخذ گواهی رتبه شرکت

۱- شرکت در سازمان ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد.(جهت اخذ رتبه ،نخستین قدم ثبت یک شرکت است)
۲- شرکت واجد شرایط و امتیازات لازم برای تعیین صلاحیت در رتبه مورد نظر طبق ضوابط و دستورالعمل های لازم باشد.
۳- شرکت محرومیت یا ممنوعیتی برای انجام کارهای مربوطه نداشته باشد(عدم سوءپیشینه حرفه ای)
۴- هیچکدام از مدیران شرکت نباید کارمند دولت باشند.
۵- سابقه کار مفید و مرتبط مدیر عامل و اعضاء هیات مدیره موظف بر اساس جداول ۱-۷ آیین نامه ضروری می باشد.
۶- امتیاز مدرک تحصیلی هیات مدیره و پرسنل فنی امتیازآور فقط در یک شرکت پیمانکاری یا مشاوره یا طرح ساخت محاسبه گردد.
مدارک لازم اخذ گرید ابنیه به قرار ذیل است :
۱٫ ارائه تقاضای اخذ گرید ابنیه
۲٫ارائه کارت ملی و شناسنامه اعضای شرکت
۳٫ ارائه مدارک ثبتی شامل روزنامه تاسیس، اساسنامه ، اظهارنامه ، تقاضانامه شرکت
۴٫ ارائه اجاره نامه یا کپی سند مالکیت
۵٫ ارائه کد اقتصادی شرکت
۶٫ کارت پایان خدمت اعضا
۷٫ ارائه مدارک مهندسی شرکت شامل یک نفر مهندس با ۳ سال سابقه بیمه و یک نفر مهندس بدون سابقه ( میزان سابقه مهندسین شرکت در امتیاز مهندسی شرکت تاثیرگذار است ) .
۸٫ ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی شرکت
۹٫ ارائه کپی قراردادها و مفاصا حساب آن ها
یکی دیگر از خدمات ثبت شرکت کاردان ، اخذ رتبه ( گرید ) می باشد که متقاضیان اخذ / ارتقا / تمدید رتبه می توانند از طریق تماس با مشاوران متخصص و مجرب این مرکز درخواست خود را اعلام نمایند.
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰

ثبت مالکیت فکری

ثبت مالکیت فکریثبت مالکیت فکری
مالکیت فکری یک مفهوم حقوقی است که براساس آن چگونگی حمایت و استفاده از محصولات فکری بشر تعیین شده است. هرچند موضوع این نوع مالکیت ابتکارها و تراوش های ذهنی انسان است، دارای ارزش مادی نیز می باشد و چون ارزش اقتصادی دارد، جزء گروهی از اموال به حساب می آید مانند : حق مولف ، حق اختراع ، حق علائم تجاری ، حق اسرار تجاری . به همین جهت احترام به آن ، همچون سایر مالکیت ها بلکه فراتر از آن، در نظام حقوقی کشور ما و در نظام بین المللی جایگاه ویژه ای دارد. از این رو، برای حمایت از این نوع مالکیت ، سازمان جهانی مالکیت فکری موسوم به ” وایپو ” به وجود آمده است. در این سازمان معاهده های جند جانبه بسیاری میان دولت ها منعقد گردید از جمله آن ها ، کنوانسیون پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی و کنوانسیون برن برای حمایت از آثار ادبی و هنری. بنابراین مالکیت فکری شامل دو قسمت کلی است : ۱٫ مالکیت صنعتی ۲- مالکیت ادبی و هنری

در ذیل به بررسی مختصر مالکیت صنعتی که شعبه ای از حقوق تجارت است و حقوق غیرمادی ناشی از علائم تجاری ، اسم تجاری ، ورقه های اختراع و … را دربرمی گیرد می پردازیم.
مالکیت صنعتی :
این قسمت شامل مقرراتی برای حمایت از پدیدآورندگان حقوق ناشی از علائم تجاری یا صنعتی و یا خدماتی ، اسم تجاری ، سمبل یا علامت ، ورقه های اختراع ، گواهی اشیاء مصرفی، اشکال و ترسیمات است و نیز شامل مقرراتی مربوط به رقابت نامشروع و سوء استفاده از حقوق مالکیت صنعتی می باشد. به پدید آورندگان و اثرآفرینان امکان می دهد در صورت تمایل به طور انحصاری از علامت یا اختراع خود استفاده کنند و متجاوزان به حقوق خود را مطابق قانون تحت پیگرد قرار دهند. هم چنان که در قانون مجازات اسلامی تعزیرات کشور ما است. ( مواد ۵۲۸ – ۵۳۰ )

علائم تجاری

علائم تجاری علامت هایی هستند که برای معرفی کالا و محصول از لحاظ کیفیت و ضمانت مرغوبیت جنس آن ها مورد استفاده قرار می گیرند که می تواند نقش، رقم ، حرف و … باشد. ثبت علامت اختیاری است مگر در مواردی که دولت الزامی قرار دهد. به عنوان مثال ، مواد غذایی که باید در لفاف و ظروف مخصوصی باشد مثل کنسرو ، کره و … یا نوشابه و آب های گازدار ، یا لوازم آرایشی که اثر مستقیم روی پوست بدن انسان دارد. مثل صابون، عطر ، ادکلن و یا داروهای اختصاصی با موارد استعمال طبی اعم از انسانی و حیوانی. مصوب ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۲۸ هیات دولت ، علامت تجاری باید جدید باشد و سابقه ثبت و استعمال توسط دیگران را نداشته باشد. باید ابتکاری و توام با طراحی و ظرایف شکلی باشد. طوری باشد که مشتری را به اشتباه و سردرگمی و در نتیجه به انتخاب نادرست سوق ندهد. با توجه به ماده ۱۲ قانون ثبت و علائم و اختراعات : علامت تجاری قابل نقل و انتقال است ولی انتقال آن در مقابل اشخاص ثالث وقتی معتبر خواهد بود که موافق مقررات این قانون به ثبت رسیده باشد. در صورت ثبت، دولت از آن حمایت می کند. مرجع ثبت، اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی است. ثبت علامت قابل اعتراض از سوی اشخاص ذی نفع است. مدت حمایت دولت از این علامت ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه می باشد. کلیه دعاوی حقوقی و جزایی مربوط به علامت تجاری در دادگاه های تهران رسیدگی می شود.
علامت هایی که ثبت آن ها ممنوع است : مطابق ماده ۵ قانون ثبت علائم و اختراعات ایران ، ثبت علامت های زیر به عنوان علامت تجاری ممنوع است :
۱٫ پرچم مملکتی ایران و هر پرچم دیگری که دولت ایران استعمال آن را به طور علامت تجاری منع کند و همچنین مدال ها و نشانه ها و انگ های دولن ایران.
۲٫ کلمات و یا عباراتی که موهم انتساب به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و امثال آن.
۳٫ علائم موسسات رسمی مانند هلال احمر، صلیب سرخ و نظایر آن.
۴٫ علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد.

اسم تجاری

اغلب تجار برای شناساندن تجارت خانه یا بنگاه یا شرکت خود اسم یا عنوانی انتخاب می کنند و تحت آن اسم یا عنوان فعالیت یا تجارت می کنند. و اغلب این اسم یا عنوانی حاکی از شهرت تاجر است که او را تحت آن عنوان یا اسم معرفی و مشهور می کند. این عنوان یا اسم ممکن است اسم شخص تاجر یا نام خانوادگی او باشد.
در شرکت های تجاری اسم تجاری با اسم شرکت یکی است. فایده اسم یا عنوان تجاری این است که دیگران نمی توانند از شهرت ان نام و اجناس تجاری که تحت آن نام به بازار عرضه می شود برای خود انتخاب کنند یا در روی کالاهای خود نام را ثبت و مشتریان را به اشتباه بیندازند. نام تجاری قابل فروش و انتقال است. هیچ کس نمی تواند در آن محل نام بازرگانان دیگری را، نام تجاری خود قرار دهد اگرچه نام تجاری ثبت شده، با نام خانوادگی او یکی باشد. مدت اعتبار ثبت اسم نجاری پنج سال است که با انقضای آن، ثبت مجدد آن امکان پذیر و قابل تجدید است.
تفاوت اسم تجاری با ثبت تجاری در این است که ثبت تجاری مربوط است به شناسایی تاجر و وضع تجاری او، در صورتی که اسم تجاری فقط مربوط به شهرت تاجر می باشد که تحت آن اسم خود را معرفی می کند. وانگهی ثبت نام با فوت یا حجر وی تغییر می کند ولی اسم تجاری با بقا خود نشانگر ادامه کار موسسه یا تجارتخانه می باشد.
به موجب ماده ۵۷۶ قانون تجارت : ثبت اسم تجاری اختیاری است مگر در مواردی که وزارت عدلیه ( دادگستری ) ثبت آن را الزامی کند. در این صورت است که ثبت اسم تجاری از جمله تکالیف بازرگانان خواهد بود.

ورقه اختراع

ورقه اختراع سندی است که به منظور بهره برداری انحصاری از اختراع یا اکتشاف برحسب تقاضای مخترع و مکتشف برای مدت ۵، ۱۰ ، ۱۵ و یا ۲۰ سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت اختراع یا اکتشاف، به مخترع یا مکتشف داده می شود تا دیگران نتوانند از اختراع و اکتشاف او برای تهیه ، توزیع و فروش محصولات خود سوء استفاده کنند. دولت در صورتی از حق بهره برداری انحصاری مخترع حمایت می کند که اختراع مطابق مقررات تودیع و ثبت شده باشد. وگرنه هر کس می تواند از آن بهره مند گردد.
ماده ۲۶ قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر می دارد : هر قسم اکتشاف و اختراع جدید در شعب مختلف صنعتی یا فلاحتی به کاشف یا مخترع آن حق انحصاری می دهد که برطبق شرایط و مدت مقرر در این قانون، از اکتشاف یا اختراع خود استفاده نماید، مشروط بر این که اکتشاف یا اختراع مزبور مطابق مقررات این قانون در اداره ثبت اسناد تهران به ثبت رسیده باشد. نوشته ای که در این مورد اداره ثبت اسناد تهران می دهد ورقه اختراع نامیده می شود.
ثبت اختراع قابل اعتراض است. اشخاص ذی نفع می توانند نسبت به امر مزبور در دادگاه عمومی تهران اقامه دعوا کرده و از حق خود دفاع کنند.
ورقه اختراع قابل نقل و انتقال است . اگر انتقال از طریق ارث باشد باید به ثبت برسد.
نقل و انتقال ورقه اختراع باید به موجب سند رسمی باشد، در غیراین صورت در مقابل اشخاص ثالث معتبر نخواهد بود.
به علت اهمیت ویژه موضوع در نظام بین الملل، پیمان همکاری ثبت اختراع (PCT) و سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) جهت حمایت از حقوق و بهره برداری انحصاری مخترعین، بین دولت ها منعقد گردیده است.
هر آنچه از یک تیم کاردان و متخصص حقوقی انتظار دارید را با متخصصان ثبت شرکت کاردان تجربه کنید ..
مالکیت معنوی چیست
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰

ضمانت اجرای کیفری ناشی از جعل علامت تجاری ثبت شده

ضمانت اجرای کیفری ناشی از جعل علامت تجاری ثبت شدهضمانت اجرای کیفری ناشی از جعل علامت تجاری ثبت شده
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، قانون مجازات اسلامی مبحث چهارم در تعزیرات ، در تاریخ ۱۸ / ۵/ ۱۳۶۲ به تصویب کمیسیون قضایی مجلس رسید و از طرف نخست وزیری در تاریخ ۱۱/ ۸/ ۱۳۶۲ برای اجرا به مدت پنج سال و به صورت آزمایشی ، ابلاغ گردید.

مواد ۱۲۰ تا ۱۲۵ این قانون تحت عنوان ” دسیسه و تقلب در کسب و تجارت ” جمع آوری شد. مواد ۱۲۲ تا ۱۲۴ به اعمال مجرمانه در خصوص علامت تجاری می پردازد.
ماده ۱۲۲ مقرر می دارد : ” هرکس علامت تجاری ثبت شده در ایران را عالماَ جعل کند یا با علم مجعول بودن استعمال نماید یا در روی اوراق و اعلانات یا روی محصولات قرار دهد یا با علم به مجعول بودن به معرض فروش گذاشته یا به فروش رساند یا به الحاق یا کسر یا تغییر قسمتی از خصوصیات آن تقلید کند به نحوی که موجب فریب مشتری شود به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه محکوم خواهد شد”.
ماده ۱۲۳ مقرر می دارد : ” هر کس محصولی را که دارای علامت مجعول یا تقلیدی بوده یا دارای علامتی است که من غیر حق استعمال شده است از ایران صادر یا به مملکت وارد کند به حبس از سه ماه تا سه سال محکوم می شود”.
ماده ۱۲۴ مقرر می دارد : ” اشخاص ذیل به حبس تا شش ماه محکوم خواهند شد :
کسانی که علامت تجاری اجباری را در روی محصولی که اجباراَ باید دارای آن علامت باشد استعمال نکنند.
کسانیکه عالماَ محصولی را در معرض فروش گذاشته یا بفروشند که دارای علامتی نباشد که برای آن محصول اجباری است.
ماده ی فوق الذکر که عموماَ گرته برداری از مواد قانون مجازات عمومی ( اصلاحی ۱۳۱۰ ) است، با این تفاوت که اولاَ مجازات های تخییری برداشته شده و قاضی در خصوص اعمال مجرمانه ماده ۱۲۲ صرفاَ می تواند حکم شلاق و در مورد اعمال مجرمانه ماده ۱۲۳ و ۱۲۴ فقط حکم حبس را مقرر دارد.
ولی شروع به جرم در این قانون پیش بینی نشده است، مجازات جزای نقدی نیز حذف شده و مجازات جدیدی به نام شلاق جایگزین آن گشته است . در خصوص کیفیت مشدده و تعیین حداکثر مجازات برای افرادی خاص، در این قانون بحثی صورت نگرفته است. مطلب دیگر اینکه مصادیق اعمال مجرمانه در ماده ۱۲۲ از یکدیگر تفکیک نشده اند و به روانی و سلامت ماده لطمه وارد کرده، و فهم آن را با مشکل مواجه می سازد.
قانون دیگری که پس از انقلاب به تصویب رسید قانون مجازات اسلامی ( تعزیرات ) مصوب ۶ / ۳ / ۱۳۷۵ می باشد. در این قانون هیچ مقررات خاصی در مورد اعمال مجرمانه مربوط به علامت تجاری در نظر گرفته نشده است. تنها تبصره ماده ۵۲۵ این قانون مقرر می دارد : هرکسی عمداَ و بدون داشتن مستندات مجوز رسمی و بین المللی و به منظور الغای شبهه در کیفیت تولیدات و خدمات از نام و علائم استاندارد ملی و یا بین المللی استفاده نماید به حداکثر مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد. مجازات مذکور حبس از یک تا ده سال می باشد.
این ماده به هیچ وجه شامل علائم تجاری و اعمال مجرمانه مربوط به آن نمی گردد .تنها ممکن است تا حدودی علائم تایید کننده را دربرمی گیرد.
در شرایط کنونی سئوال این است که آیا تعقیب جزایی نقض کنندگان علائم تجاری ممکن است یا نه ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت : ماده ۷۲۹ قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۵ مقرر می دارد : کلیه قوانین مغایر با این قانون ملغی است. باید دید که آیا مواد ۱۲۲ تا ۱۲۴ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۶۲ با این قانون مغایر است یا خیر ؟
برخی با توجه به اصل قانونی بودن مجازات ها و نیز با استناد به اینکه قانونگذار در مقام بیان، سکوت کرده است و قصد خاص و تعهد در عدم ذکر اعمال مجرمانه مذکور در مواد ۱۲۲ تا ۱۲۴ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۶۲ با این قانون مغایر است یا خیر ؟
برخی با توجه به اصل قانونی بودن مجازات ها و نیز با استناد به اینکه قانونگذار در مقام بیان، سکوت کرده است و قصد خاص و تعهد در عدم ذکر اعمال مجرمانه مذکور در مواد ۱۲۲ تا ۱۲۵ در قانون ۱۳۷۵ ذکر نشده و برای آن ها مجازات خاصی که مغایر باشد پیش بینی نشده است، معتقد به عدم مغایرت مواد مذکور با قانون ۱۳۷۵ و نتیجتاَ امکان اجرای این مواد می باشند.
این اختلاف نظر در رویه قضایی نیز مشهود می باشد : شعبه هفتم دادگاه تجدید نظر استان تهران در دادنامه شماره ۸۲-۳۱/۱/۷۸ موضوع پرونده کلاسه ۷۷-۹۰۳ آورده است : ” … اتهام آنان محرز و اعمال شان منطبق است با ماده ۱۲۲ قانون تعزیرات مصوب ۱۳۶۲ … ” و شعبه هشتم دادگاه تجدید نظر استان در دادنامه شماره ۱۱/ ۲۵/ ۷۸ موضوع پرونده کلاسه ۱۸۴/ ۷۸ آورده است : نظر به اینکه مواد ۱۲۲ و ۱۲۳ قانون تعزیرات مورد استناد وکیل تجدید نظر خواه قرار گرفته طبق صریح ماده ۷۲۹ قانون مجازات اسلامی ملغی گردیده و در قانون اخیرالذکر برای اعمال انتسابی به تجدید نظر خواندگان مجازاتی مقرر نگردیده، بنابراین شکایت از تجدید نظر خواه وصف جزایی نداشته و …” در هر صورت دز شرایط فعلی وضع قوانین جزایی برای حمایت از حقوق علائم تجاری لازم و ضروری است. در وضع قوانین مزبور توجه به مزایای قانون مجازات عمومی (۱۳۱۰ ) و نیز بررسی مقتضیات کنونی کشور و جهان ، ضروری است. مقررات جزایی جدید علاوه بر موارد اعمال مجرمانه مذکور در قوانین قبلی می تواند در خصوص استعمال علائم تجاری ممنوع به طور مثال علائم مخالف نظم عمومی ، نیز در خصوص ثبت علائم تجاری بدون حسن نیت و با ارائه اطلاعات نادرست نیز در خصوص معرفی علامت تجاری ثبت نشده به مشتریان به عنوان علامت تجاری ثبت شده، مجازات هایی تعیین نماید.
هر چند در قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ مواد ۵۲۹ و ۵۳۰ جعل علامت کارخانه یا تجارت خانه با شرکت و غیره را مطرح می نماید، لیکن بسیاری از محاکم قضایی کشور اعتقادی به این موضوع ندارند که مواد مذکور مشمول جعل علامت تجاری است ولی نظریه اداره حقوق قوه قضاییه در برخی از دعاوی مطروحه در محاکم ناظر بر شمولیت مواد قانونی مجازات اسلامی به حعل علامت تجاری می باشد.
شایان ذکر است کلیه ی خدمات ثبتی علائم تجاری به طور تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کاردان ثبت ارائه می گردد.
خدمات ثبت شرکت کاردان در راستای بهبود روند ثبت برند شامل موارد ذیل می باشد.
_ ارائه مشاوره دقیق و کاربردی ( مشاوره در زمینه دعاوی مربوط به برند و علائم تجاری )
_مشاوره جهت انتخاب نام مناسب برای برند و استعلام برند
_ ارائه ی خدمات با حداقل هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰

ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرجثبت شرکت در کرج
شرکت های تجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند چرا که بخش عظیمی از فعالیت های اقتصادی را به عهده دارند. افراد می توانند با تجمع تخصص های گوناگون برای دستیابی به کسب درآمد بیشتر اقدام به ثبت شرکت کنند.

ثبت شرکت دارای روند حقوقی و قانونی خاصی است. نظر به اینکه اغلب مردم به انواع خاص از شرکت های تجاری یعنی شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص، تمایل نشان می دهند و نسبت به ثبت این نوع شرکت ها اقدام می کنند لذا در این مطلب به چگونگی ثبت این شرکت های پرکاربرد در کرج می پردازیم.
خاطر نشان می شویم چنانچه در هر یک از مراحل ثبت با مشکل و یا سوالی مواجه شدید می توانید با مشاورین مجرب ما در ثبت شرکت کاردان تماس حاصل فرمایید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در کرج

در صورتی که قصد دارید شرکت خود را به صورت مسئولیت محدود ثبت نمایید شرایط زیر را باید فراهم کنید :
حداقل دونفر شریک بالای ۱۸سال
حداقل سرمایه ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ریال برای ثبت اولیه شرکت
مدارک مورد نیاز ثبت شرکت با مسئولیت محدود به قرار ذیل است :
۱٫ تقاضانامه ثبت شرکت ( فرم چاپی ) ۲ برگ
۲٫ شرکت نامه رسمی ( فرم چاپی ) ۲ برگ
۳٫ اساسنامه شرکت
۴٫ صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره ۲ نسخه
۵٫ فتوکپی شناسنامه کلیه شرکا و مدیران ( اگر مدیر خارج از سهامداران انتخاب شود)
۶٫ اخذ و ارائه مجوز مربوطه ( در صورت نیاز )
در صورتی که قصد دارید شرکت خود را به صورت سهامی خاص ثبت نمایید شرایط زیر را باید فراهم کنید :
شما نیازمند ۵ نفر اعضاء می باشید که ۳ نفر عضو هیئت مدیره و ۲نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشند.
میزان سرمایه ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ریال برای ثبت شرکت و واریز ۳۵% از سرمایه اولیه شرکت در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص به قرار ذیل است :
۱٫ اظهارنامه شرکت ( فرم چاپی ) ۲ برگ
۲٫ اساسنامه شرکت ۲ جلد
۳٫ صورتجلسه مجمع عمومی موسسین ۲ نسخه
۴٫ صورتجلسه هیات مدیره با امضای مدیران منتخب ۲ نسخه
۵٫ فتوکپی شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسین
۶٫ ارائه گواهی پرداخت حداقل ۳۵ % سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است.
۷٫ ارائه مجوز در صورت نیاز ( بنا به اعلام اداره ثبت شرکت ها )
۸٫ ارائه تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری ( اگر آورده شرکت غیر نقدی منقول و یا غیرمنقول باشد) .
۹٫ ارائه اصل سند مالکیت ( اگر اموال جزء سرمایه شرکت باشد ).
در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.
متقاضیان محترم می توانند از طریق موسسه حقوقی کاردان ثبت به عنوان مشاور و مجری در امور ثبت شرکت ها در این امر اقدام نمایند. مدارک و تقاضانامه ها توسط کارشناسان مجرب ثبت کاردان با دقت بررسی شده و چنان چه از نظر قانونی مشکلی نداشته باشند تایید شده و پس از آن مراحل ثبت شرکت از سمت متخصصان مجرب کاردان ثبت انجام می شود.
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰

وظایف مدیران تصفیه در کلیه شرکت های تجاری

وظایف مدیران تصفیه در کلیه شرکت های تجاریوظایف مدیران تصفیه در کلیه شرکت های تجاری
شرکت به محض انحلال در حال تصفیه محسوب می شود و باید در دنبال نام شرکت ها همه جا عبارت ” در حال تصفیه ” ذکر شود و نام مدیر یا مدیران تصفیه در کلیه اوراق و آگهی های مربوط به شرکت قید گردد.
تصمیم راجع به انحلال و اسامی مدیر یا مدیران تصفیه و نشانی آن ها باید از طرف مدیران تصفیه به مرجع ثت شرکت ها اعلام شود تا پس از ثبت برای اطلاع عموم در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشاری که اطلاعیه ها و آگهی های مربوط به شرکت در آن نشر می گردد آگهی شود. لازم به ذکر است انحلال شرکت مادام که به ثبت نرسیده و اعلان نشده باشد نسبت به اشخاص ثالث بلااثر است.

به محض تعیین مدیر یا مدیران تصفیه، اختیارات مدیران شرکت خاتمه یافته و تصفیه شرکت شروع می شود. مدیران تصفیه باید کلیه اموال و دفاتر و اوراق و اسناد مربوط به شرکت را تحویل گرفته بلافاصله امر تصفیه شرکت را عهده دار شوند.

وظایف مدیران تصفیه

به موجب ماده ۲۰۷ وظایف مدیران تصفیه به شرح ذیل است :
۱٫ خاتمه دادن به کارهای جاری
زمانی که شرکت منحل می شود عادتاَ تمام کارهای خود را انجام نداده و اغلب کارهای نیمه تمام دارد که باید انجام شود و اگر انجام تعهدات به عهده تعویق بیفتد به ضرر شرکت خواهد بود. مدیر تصفیه باید کارهای جاری را خاتمه دهد. مثلاَ جنسی که قبلاَ سفارش داده شده باید وارد کند و اگر در گمرک است خارج نماید و در صورتی که صلاح دانست به فروش برساند.
۲٫ اجرای تعهدات
اگر شرکت تعهداتی داشته باشد مدیر تصفیه باید آن را عمل کند و اگر اشخاصی به نفع شرکت تعهداتی داشته انجام آن را بخواهد طبق ماده ۲۰۸ ” اگر برای اجرای تعهدات شرکت معاملات جدیدی لازم شود متصدیان تصفیه انجام خواهند داد “. باید دانست که مدیر تصفیه به هیچ وجه مجاز در معامله نیست مگر برای اجرای تعهدات والا همان عملیات شرکت را چندین سال ادامه نقض غرض خواهد بود.
۳٫ وصول مطالبات و جوابگوی دعاوی
مطالباتی که شرکت دارد وصول آن به عهده مدیر تصفیه است. هر گاه از پرداختن استنکاف شود مدیر تصفیه می تواند به دادگاه شکایت نموده و یا در اجرای ثبت اسناد مبادرت به صدور اجرائیه نماید ” متصدیان تصفیه حق دارند شخصاَ یا به توسط وکیل از طرف شرکت محاکمه نمایند “. بنابراین برای وصول مطالبات و یا جوابگویی اشخاصی که علیه شرکت اقامه دعوی می نمایند داشتن وکالت نامه جدید لازم نیست و مدیر تصفیه حق همه گونه اقدام را دارد ، منتهی حق اصلاح و تعیین حکم ( جز در مواردی که طبق قانون حکمیت اجباری است ) ندارند و دستور آن نسبت به شرکت هایی که شرکاء ضامن دارد به این طریق است ” متصدی تصفیه وقتی حق اصلاح و تعیین حکم دارد که شرکاء ضامن به او اجازه داده باشند – مواردی که به حکم قانون حکمیت اجباری است از این قاعده مستثنی است ” و نسبت به شرکت های سهامی ماده ۲۱۲ مقرر داشته که ” مدیران تصفیه کلیه اختیارات لازم را جهت امر تصفیه حتی از طریق دعوی و ارجاع به داوری و حق سازش دارا می باشند … محدود کردن اختیارات مدیران تصفیه باطل و کام لم یکن است “.
۴٫ تنظیم بیلان
مدیر تصفیه باید هر چه زودتر بیلان شرکت را تنظیم و نفع و زیان آن را معلوم و به تمام اعلام نماید تا شرکاء بدانند که نتیجه عملیات شرکت به کجا انجامیده است.
۵٫ تقسیم دارائی شرکت
آن قسمت از دارائی شرکت که در مدت تصفیه محل احتیاج نیست به طور موقت بین شرکاء تقسیم می شود ولی متصدیان تصفیه باید معادل قروضی که هنوز موعد تادیه آن نرسیده است و هم چنین معادل مبلغی که در حساب بین شرکاء مورد اختلاف است موضوع نمایند “. ( ماده ۲۱۱) . مدیران تصفیه نباید بدوم جهت پرداخت سهم شرکاء را به تعویق بیاندازند بلکه آن قسمت که مورد ناع است یا برای طلب احتمالی شخص ثالث موضوع می شود کنار گذارده و بقیه را موقتاَ به شرکاء بپردازند.
وظیفه دیگر مدیران، تصفیه حساب شرکاء نسبت به سهم و تعیین سهم هر یک از نفع و ضرر است. در صورتی که بین شرکاء اختلافی حاصل شود به شرحی که در ماده ۲۱۲ ذکر شده ” رفع اختلاف در تقسیم به محکمه بدایت رجوه می شود ” که قائم مقام تجارت سابق است .
نسبت به شرکت هایی که مسئولیت شرکاء محدود به سرمایه است از قبیل شرکت های سهامی و با مسئولیت محدود و تعاونی ” تقسیم دارائی … بین شرکا خواه در ضمن مدت تصفیه و خواه پس از ختم آن ممکن نیست مگر آن که قبلاَ سه مرتبه در مجله رسمی و یکی از جراید اعلان و یک سال از تاریخ انتشار اولین اعلان در مجله گذشته باشد. ( درباره شرکت های سهامی ماده ۲۲۵ اصلاحی مدت را شش ماه قرار داده است . )
هر گاه مدیر تصفیه رعایت این دستور را نماید مسئول طلب کاران شرکت بوده و طبق ماده ۲۱۶ تخلف از آن متصدیان تصفیه را مسئول خسارت طلبکارانی قرار خواهد داد که به طلب خود نرسیده اند “.
پر واضح است که هیچ یک از شرکاء به سهم الشرکه غیرنقدی که در موقع ورود به شرکت داشته اند حقی نخواهد داشت بلکه غیرنقدی جزء سرمایه شرکت بوده و باید به فروش رسیده و به تمام شرکاء به نسبت سهمی که دارند داده شود.
برای این که پس از انحلال شرکت اختلافی پیش نیاید قانون مقرر داشته ” دفاتر هر شرکتی که منحل می شود با نظر مدیر ثبت اسناد در محل معینی از تاریخ ختم تصفیه تا ده سال محفوظ خواهد ماند.”
در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با ما نماس حاصل فرمایید.
متخصصان ما در ثبت شرکت کاردان ، با سال ها تجربه ی درخشان ، به شما کمک خواهند کرد تا تصمیمات صحیح تری اتخاذ نمایید.
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰

ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبیثبت شرکت در دبی
منطقه امارات متحده عربی از مشهورترین مناطق از بین چهل منطقه آزاد تجاری در زمینه راه اندازی صنایع، فن آوری و…می باشد که دلیل آن هم این است که هر بخش این منطقه برای یک نوع از فعالیت های خاص طراحی شده است. کشور کوچک ایالات متحده عربی در سالهای گذشته دارای رونق اقتصادی گسترده ای در زمینه های مختلف بوده. این کشور با جمعیت کمتر از ۵ میلیون نفر توانسته سرانه تولید ناخالص داخلی، مصرف سرانه انرژی و شاخص توسعه انسانی در سطح کشورهای پیشرفته جهان را داشته باشد.

از جمله مزایای ثبت شرکت در دبی عبارت است از :
_ معافیت مالیاتی در مناطق آزاد تجاری
_ راه اندازی کسب و کار با ماهیت بین المللی
_ دستیابی به امکانات جهانی و کسب اعتبار بین المللی
_اخذ اقامت در دبی برای صاحب شرکت، شرکا و اعضای خانواده.
_دریافت وامهای بلند مدت و کم بهره
_ امکان سرمایه گذاری مطمین در یک کشور با ثبات اقتصادی
_ داشتن حسابهای بانکی و اینترنتی بدون نیاز به ویزا
شرکتهایی که در دبی می توانند ثبت شوند:
_ شرکت تضامنی
_ شرکت با مسؤلیت محدود
_ شرکت مختلط غیر سهامی
_ شرکت محدود با سهام
_ شرکت سهامی عام
_ شرکت سهامی خاص
_ سرمایه گذاری مشترک
اداره توسعه اقتصادی در دبی مسؤلیت صدور مجوز برای شرکتهای محلی در دبی را دارد. این اداره چند دفتر برای ارائه خدمات جهت صدور مجوز دارد که دفتر اصلی آن در نزدیکی برج ساعت است. در امارات متناسب با ماهیت نهاد تجاری، یکی از مجوزهای زیر برای ثبت شرکت صادر می گردد.

مجوز تجاری برای شرکتهایی که در انواع فعالیت های تجاری فعالند.
مجوز صنعتی برای شرکتهای فعال در زمینه تولید یا هر فعالیت صنعتی.
مجوز حرفه ای برای شرکتهای خدماتی، متخصصان و صنعتگران.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در دبی

_ مدارک شناسایی کلیه اعضای شرکت ( سهامداران و کارکنان)
_ پاسپورت تمامی اعضای شرکت
_ آدرس محل فعالیت شرکت
_ ترجمه رسمی مدارک شناسایی در صورت عدم وجود پاسپورت.
_ ترجمه رسمی قبض برای تأیید آدرس ارایه شده.
ثبت شرکت در امارات متحده عربی تحت تأثیر قوانین امیرنشین محل ثبت شرکت است. در واقع قوانین ثبت شرکت در دبی به تعداد امیر نشینان این کشور متغیر است. در دبی که مهمترین امیرنشین عربی است ثبت شرکت شامل مراحل زیر است:

ارائه درخواست ثبت شرکت با میزان سرمایه شرکت و بررسی آن توسط دپارتمان محاسبات دبی.
در صورت تأیید ثبت شرکت توسط دپارتمان محاسبات امضای توافق نامه بین شرکا و دریافت رسید به عنوان رسید دولتی قابل ارائه به مشتریان مبنی بر پرداخت سرمایه شرکت.
شروع به کار شرکت و انجام امور بانکی با هماهنگی دپارتمان محاسبات.
افتتاح حساب در یکی از بانکهای دبی. ( دریافت شماره حساب حقیقی بانک، کارت تجاری از متصدی حساب حقوقی بانک، کپی از موافقنامه حقوقی بانک و فرم گشایش حساب بانکی)

در یافت حساب حقوقی بانک و دسته چک حقوقی. امضای توافق نامه مالکیت موقت و تحویل اولین قسط اجاره به مالک مربوطه
دریافت موارد زیر از تیم پذیرش

_ نسخه اصل گواهی شخصیت حقوقی
_ نسخه اصل یادداشتها و ملاقاتهای شرکت
_ مکاتبات باز نشده بانک
_ مدارک اصل سهام برای نگهداری

خدمات قابل ارائه جهت ثبت شرکت در دبی

_ افتتاح حساب بانکی در دبی
_ اجاره دفتر برای شروع فعالیت
_ تعیین هیأت مدیره و تهیه صورتجلسه هیأت مدیره
_ پرداخت هزینه های اولیه دولتی ثبت شرکت
_ ارائه دفتر مجازی ، فکس و تلفن برای شرکت.
_ آگهی ثبت شرکت
_ اقامه دعوی حقوقی در دبی
جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ثبت شرکت کاردان تماس حاصل فرمایید.
ثبت شرکت کاردان، با بهره گیری از متخصصان کاردان و توانمند آماده ارائه ی خدمات به شما متقاضیان عزیز می باشد.
با متخصصان ثبت شرکت کاردان، با اطمینان خاطر کار را به کاردان بسپارید.
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰

هیئت مدیره شرکت های سهامی

هیئت مدیره شرکت های سهامیهیئت مدیره شرکت های سهامی

از نظر تشکیلات ، یکی از مهم ترین ارکان هر شرکت تجاری هیئت مدیره آن شرکت است. مجمع عمومی هم به علت کثرت اعضا و هم به علت عدم آگاهی و تخصص و وقت کافی برای اداره شرکت ، نمی تواند مدیریت شرکت را به عهده داشته باشد. بنابراین معقول و منطقی است که اعضای شرکت چند نفر را به عنوان مدیر انتخاب کنند تا آن ها به نمایندگی صاحبان شرکت را اداره کنند.

هیئت مدیره هر شرکت در پیشرفت و توسعه و همچنین در عقب ماندگی و ورشکستگی شرکت نقش اساسی دارد. اگر هیئت مدیره ار افراد مطلع، کاردان ، مدیر و درستکار ترکیب شده باشد شرکا می تواند در مسیر درست و مطمئنی حرکت کند، در غیر این صورت سرنوشت امید بخشی در انتظار آن نخواهد بود.

  • صلاحیت و شرایط مدیران

با توجه به اهمیت نقش هیات مدیره در وضعت شرکت های تجاری ، قانون شرایطی را برای عضویت در آن در نظر گرفته است که این شرایط را باید در دو دسته تقسیم کرد. شرایط مثبت و شرایط کیفی
الف) شرایط مثبت
منظور از شرایط مثبت شرایطی است که باید با وجود آن شرایط، مدیر انتخاب و انجام وظیفه کند . این شرایط به شرح ذیل است :
_ اعضای هیات مدیره باید لزوماَ از بین صاحبان سهام شرکت به وسیله مجمع عمومی موسس ( برای اولین بار ) و سپس مجمع عمومی عادی انتخاب گردند.
_ عده اعضای هیات مدیره در شرکت های سهامی عام نباید از پنج نفر کمتر باشد. اگر چه در شرکت های سهامی خاص حداقلی تعیین نشده ولی به منظور امکان رای گیری، معمولاَ از سه نفر کمتر نیست. باید یادآوری کرد که همیشه تعدادی نیز عضو علی البدل انتخاب می شود که جانشین اعضای اعلی غایب می گردند.
_ مدت مدیریت اعضای هیات مدیره طبق اساسنامه تعیین می شود، ولی این مدت از دو سال تجاوز نخواهد کرد و انتخاب مجدد آنان به این سمت بلامانع است.
_ مدیران، به منظور جبران خسارت وارده احتمالی از طرف آن ها به شرکت ، باید تعدادی از سهام شرکت را طبق اساسنامه ، خریداری و در صندوق شرکت تا خاتمه مدیریت خود تودیع کنند.
_ طبق ماده ۸۸ لایحه اصلاحی، نحوه انتخاب هیئت مدیره باید به شکل ذیل باشد : تعداد آرای رای دهنده ضرب در عده مدیرانی که باید انتخاب شوند و حق رای هر رای دهنده برابر حاصل ضرب مذکور خواهد بود که به هر تعداد از مدیران که خواست می دهد. مثلاَ در صورتی که تعداد آرای یک شخص سه و تعداد مدیرانی که باید انتخاب شوند پنج تا باشد در این صورت حاصل ضرب آن می شود پانزده و شخص می تواند به هر ترتیب که دلش بخواهد آرای خود را به یک یا چند نفر از کاندیدهای هیئت مدیره بدهد.
_ اشخاص حقوقی نیز می توانند به عضویت هیئت مدیره انتخاب شوند ولی در این صورت باید یک نماینده از طرف خود برای حضور در جلسات معرفی کنند.
ب) شرایط منفی
اشخاص در صورتی می توانند به عضویت هیئت انتخاب شوند که فاقد اوصاف ذیل باشند :
۱٫ محجورین و کسانی که حکم ورشکستگی آنان صادر شده باشد.
۲٫ کسانی که به علت ارتکاب جنایات یا جنحه های ذیل به موجب حکم قطعی از حقوق اجتماعی کلاَ یا بعضاَ محروم شده باشند ( در مدت محرومیت ) : سرقت ، خیانت در امانت ، کلاهبرداری ، جنحه هایی که به موجب قانون در حکم خیانت در امانت یا کلاهبرداری شناخته شده است ، اختلاس، تدلیس، تصرف غیر قانونی در اموال عمومی .
در صورتی که شخصی، برخلاف مذکور به عضویت هیات مدیره شرکتی انتخاب شده باشد هز ذینفعی می تواند عزل مدیر مزبور را طبق تبصره ماده ۱۱۱ لایحه اصلاحی از دادگاه صالح درخواست کند. حکم دادگاه در این مورد قطعی است.
۳٫ اداره جلسات . طبق ماده ۱۱۹ لایحه اصلاحی هیئت مدیره، در اولین جلسه خود از بین اشخاص حقیقی عضو هیئت ( نماینده شخص حقوقی، که شخص حقیقی است می تواند به ریاست یا نیابت ریاست انتخاب شوئد ) یک رئیس و یک نایب رئیس را برای مدت عضویت در هیئت مدیره، طبق اساسنامه برای اداره جلسات هیئت مدیره انتخاب خواهد کرد.
هیئت مدیره می تواند هر وقت بخواهد رئیس یا نایب رئیس هیئت مدیره را عزل کند.
رییس هیئت مدیره، علاوه بر دعوت و اداره جلسات هیئت مدیره، دعوت از صاحبان سهام را برای تشکیل مجامع عمومی به عهده دارد.
حد نصاب لازم برای تشکیل جلسات هیئت مدیره حضور بیش از نصف اعضای هیئت است و تصمیمات به اکثریت آرای حاضرین در جلسه اتخاذ خواهد شد.
اصولاَ ترتیب دعوت و تشکیل جلسات هیئت مدیره طبق اساسنامه است ولی در صورتی که از تاریخ تشکیل آخرین جلسه هیئت مدیره یک ماه گذشته باشد، حداقل یک سوم اعضای هیئت مدیره ، با ذکر دستور جلسه ، می توانند هیئت مدیره را دعوت کنند.
برای هر یک از جلسات هیئت مدبره باید صورتجلسه ای تنظیم شود . در مورد این صورتجلسه ذکر نکات ذیل ضروری است :
اولاَ : صورتجلسه باید به امضای اکثریت مدیران حاضر در جلسه برسد.
۲٫ خلاصه ای از مذاکرات جلسه
۳٫ تصمیمات اتخاذ شده با قید تاریخ
۴٫ قید نظر مدیران مخالف با تمام یا بعضی از تصمیمات منخذه
در صورت عدم انجام وظایف رئیس به طور موقت، نایب رئیس وظایف او را به عهده خواهد گرفت.
۴٫ اختیارات و وظایف مدیران
اختیارات و وظایف مدیران را به شرح ذیل مورد بررسی قرار می دهیم.
الف ) اختیارات . مدیران شرکت اصولاَ طبق ماده ۱۱۸ لایحه اصلاحی ” دارای اختیارات لازم برای اداره شرکت می باشند ” با این حال مدیران شرکت دارای اختیارات ذیل نمی باشند :
اول : اتخاذ هر گونه تصمیم و اقدام بر خلاف مقررات قانونی
دوم : اتخاذ تصمیم در مواردی که خارج از موضوع شرکت باشد. ( مثلاَ موضوع شرکت خرید و فروش آهن است ولی هیئت مدیره اقدام به خرید طلا کند).
سوم ) اقداماتی که اساسنامه یا مجامع عمومی آن را منع کرده است ( مثلاَ ممکن است هیئت مدیره به موجب اساسنامه یا تصمیم مجمع عمومی شرکت از خرید و فروش اموال غیر منقول بدون تصویب مجمع عمومی ممنوع باشد ) .
باید یادآوری کرد که طبق قسمت اخیر ماده ۱۱۸ لایحه اصلاحی ” محدود کردن اختیارات مدیران در اساسنامه یا به موجب تصمیمات مجامع عمومی فقط از لحاظ روابط بین مدیران و صاحبان سهام معتبر بوده و در مقابل اشخاص ثالث بازل و کان لم یکن است “.
بنابراین ممنوعیت اخیر از نظر اشخاص ثالث اعتباری ندارد و در صورتی که متضرر شوند می توانند به مدیران برای جبران خسارت خود مراجعه کنند.
ب) وظایف. اگر چه اختیارات با توضیحی که گذشت، شامل وظایف هم می گردد با این حال منظور از وظایف، تکالیفی است که از طرف قانون صراحتاَ به عهده مدیران گذارده شده است. اگر چه این وظایف محدودیت ندارد ولی بنا بر تصریح قانونگذار، موارد ذیل را می توان جزو وظایف مدیران محسوب داست :
۱٫ اعلام قبولی سمت خود بعد از انتخاب.
۲٫ تودیع سهام تضمینی به منظور جبران خسارت احتمالی شرکت از طرف مدیر
۳٫ رعایت مقررات قانونی در اجرای وظایف محوله
۴٫ دعوت مجامع عمومی
۵٫ شرکت در جلسات هیات مدیره
۶٫ اجرای وظایف مربوطه به عنوان نمایندگی شرکت، به صورت دسته جمعی و انفرادی ( تگر وظیفه خاصی برای مدیر در نظر گرفته شده باشد )
۷٫ تنظیم بیلان و حساب سود و زیان و دارایی شرکت و تقسیم سود طبق مقررات و همچنین تهیه خلاصه دارایی و قروض شرکت هر شش ماه یک بار، و تسلیم آن به بازرسان
۸٫ سپردن اندوخته قانونی مقرر در حساب مربوطه
۹٫ به طور کلی انجام وظایفی که به موجب قانون، مقررات اساسنامه ، یا مصوبات مجامع عمومی و یا عرف و عادت حاکم بر مدیریت شرکت ها به عهده مدیر گذارده شده است.

کلیه امور ثبتی و اداری خود را با اطمینان خاطر، به متخصصان متعهد و کاردان ثبت شرکت کاردان بسپارید.
“آنچه در تخصص ماست جلب رضایت کامل متقاضیان با ارائه مناسب ترین خدمات است”
در صورت نیاز به هرگونه مشاوره می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.
ثبت شرکت کاردان، با بهره گیری از متخصصان کاردان و توانمند آماده ارائه ی خدمات به شما متقاضیان عزیز می باشد.
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰

ثبت شرکت در مشهد مقدس

ثبت شرکت در مشهد مقدسثبت شرکت در مشهد مقدس

در دوره معاصر، تجارت اعم از داخلی و بین المللی رشد چشمگیری در جهان داشته است و هر روزه معاملات بی شماری با ارقام نجومی صورت می گیرد.
طیف فعالیت های تجاری بسیار گسترده تر ار قبل گردیده، به طوری که نه تنها خرید و فروش ، تولید، واردات و صادرات ، خدمات فنی و مهندسی که به طوری سنتی در حوزه تجارت بوده است، بلکه عرصه های جدید فعالیت تجاری در حوزه های فرهنگی و هنری و ورزشی نیز رشد چشمگیری داشته است.

بخش اعظم این فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجاری صورت می گیرد. لذا، شرکت های تجاری در کلیه کشورهایی که در بخش تجارت توسعه یافته اند، نیز گسترش و توسعه قابل توجهی داشته است.
در کشور ما نیز خصوصاَ طی دو دهه اخیر تشکیل شرکت های تجاری اعم از خصوصی، عمومی ، تعاونی و دولتی قابل توجهی داشته است. یکی از این کلان شهرها که در چند دهه اخیر ، رشد چشمگیری در فعالیت های تجاری داشته است مشهد است . مشهد کلان‌شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. این شهر با ۳۲۸ کیلومتر مربع مساحت، دومین شهر پهناور ایران بعد از تهران است. براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ مشهد با ۳٬۰۰۱٬۱۸۴ تن جمعیت، دومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران است.
با توجه به آنچه گفته شد، در این مقاله برآنیم تا به نحوه ی ثبت شرکت های تجاری در مشهد بپردازیم.

انواع شرکت های قابل ثبت

به موجب ماده ۲۰ قانون تجارت ، شرکت های تجاری به هفت نوع ذیل طبقه بندی شده است :
شرکت سهامی ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت مختلط غیرسهامی ، شرکت مختلط سهامی ، شرکت نسبی ، شرکت تعاونی تولید و مصرف
نکته : در لایحه اصلاح قانون تجارت ( مصوب ۱۳۸۴ هیات وزیران ) از هفت نوع شرکت تجاری پیش بینی شده در قانون تجارت ، شرکت های مختلط غیرسهامی ، مختلط سهامی و نسبی حذف شده اند ، لذا چهار نوع شرکت تجاری یعنی سهامی، با مسئولیت محدود ، تضامنی و تعاونی فقط به رسمیت شناخته شده اند.
از میان چهار شرکت فوق، چنانچه دو نفر بخواهند یک شرکت تشکیل دهند که در آن هر یک از شرکا به میزان سرمایه خود مسئولیت داشته باشند شرکت سهامی خاص و هر گاه دو یا چند نفر بخواهند شرکتی تاسیس کنند که بار مسئولیت زیادی برای آن ها نداشته باشد شرکت با مسئولیت محدود به ثبت می رسانند.
در رابطه با شرکت تضامنی نیز؛ در حالی که خطر تاسیس آن برای شرکا،به سبب مسئولیت نامحدودی که در قبال طلبکاران شرکت دارند،بر کسی پوشیده نیست، علت انتخاب این نوع شرکت ، فایده عملی برای کسانی است که به یکدیگر اعتماد کامل دارند و سرمایه زیادی نیز برای تشکیل شرکت ندارند؛ مانند پدری که می خواهد با فرزند یا فرزندانش شریک شود،برادران و خواهرانی که پس از فوت پدر می خواهند تجارتخانه او را اداره کنند، یا دوستانی که به یکدیگر اعتماد کامل و متقابل دارند.
هدف اصلی تشکیل شرکت های تعاونی نیز عمدتاَ کمک به بهبود وضع اقتصادی و رفاه شرکاء و تامین حوائج و نیازمندی های مخصوص آن ها می باشد.

اوراق ثبت شرکت در مشهد

با توجه به قالب شرکتی که انتخاب می شود، اوراق ثبتی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اوراق ثبتی شرکت های سهامی خاص شامل اساسنامه ، اظهارنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین است و اوراق شرکت های با مسئولیت محدود شامل اساسنامه، شرکتنامه ، تقاضانامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین است . سایر انواع شرکت ها نیز تقریباَ اوراقی مشابه با این دو نوع شرکت دارند.
لازم به توضیح است اوراق تقاضانامه و شرکتنامه به دلیل بهادار بودن صرفاَ می بایست از محل اداره ثبت شرکت ها تهیه گردند. همچنین فرم اظهارنامه ، اساسنامه ، صورتجلسه نیز در اداره ثبت شرکت ها موجود است.

نحوه ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت مستلزم انجام اقدامات ذیل است :
_ تنظیم و تکمیل مدارک مورد نیاز
_ مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها و تکمیل اطلاعات خواسته شده در سامانه و انتخاب ۵ نام به ترتیب اولویت
در انتخاب نام شرکت به نکات ذیل توجه داشته باشید :
نام های انتخابی باید دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد.
نام های انتخابی می بایست تکراری نبوده و قبلاَ به ثبت نرسیده باشد.
در انتخاب نام شرکت حتماَ باید از اسم خاص استفاده شود.
حداقل تعداد سیلاب ها در نام شرکت ۳ سیلاب است.
نام انتخابی نباید لاتین باشد.
_ ارسال مدارک مورد نیاز از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاییدیه پذیرش و سپس درج بارکد پستی در سامانه
اگر مدارک تقدیمی کامل بوده و نقصی نداشته باشد کارشناس مربوطه در اداره ثبت مشهد نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام می نماید. مدارک به قسمت ثبت دفاتر ثبت شرکت ها تحویل و مسئول مربوطه پس از ثبت در دفتر و درج آن بر روی اظهارنامه نسبت به اخذ امضاء از متقاضی اقدام و متقاضی بعد از قید جمله ” ثبت با سند برابر است ” ذیل دفتر را امضاء خواهد کرد. سپس آگهی تاسیس تایپ شده به امضای رئیس اداره ثبت شرکت ها خواهد رسید.
یک نسخه از مدارک در بایگانی اداره ثبت نگهداری و نسخه دیگر از مدارک بعد از مهر شدن تحویل متقاضی می شود. بعد از تایید تمام مراحل ، می بایست آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی به ثبت برسانید.
پس از چاپ آگهی در روزنامه رسمی ، می توانید فعالیت خود را به طور رسمی در مشهد آغاز نمایید.
با متخصصان ثبت شرکت کاردان، با اطمینان خاطر کار را به کاردان بسپارید.
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰

ورشکستگی شرکت و لزوم ثبت آن

ورشکستگی شرکت و لزوم ثبت آنورشکستگی شرکت و لزوم ثبت آن

به موجب ماده ۴۱۲ قانون تجارت ” ورشکستگی تاجر یا شرکت تجاری در نتیجه توقف از تادیه وجوهی که بر عهده او است حاصل می شود ” . بنابراین به محض این که تاجر در پرداخت بدهی های خود وقفه ایجاد نمود ورشکسته خواهد بود.

از این موضوع چند امر استفاده می شود :
۱- لازم نیست تاجر فاقد دارایی باشد یا این که دارایی او کفاف بدهی هایش را ننماید، بلکه زمانی که تاجر نتوانست بدهی های خود را بپردازد ورشکسته خواهد بود، ولو این که دارای ثروتی باشد که بعدها ممکن است به دست بیاورد.
۲- عدم پرداخت یک یا چند دین به خودی خود تاجر را ورشکسنه نمی نماید، بلکه تاجر باید واقعاَ از پرداخت بدهی خود ناتوان باشد، مثلاَ اگر تاجری از پرداخت وجه براتی که قبول کرده خودداری کند، این وقفه در پرداخت سبب ورشکستگی نیست و طلبکار می تواند به وسیله محاکم طلب خود را وصول کند. ولی اگر تاجری از پرداخت دیون خود عاجز باشد ورشکسته خواهد بود و این تشخیص با دادگاه است.
۳- اشخاص غیرتاجر نمی توانند مشمول امور ورشکستگی باشند بلکه فقط تاجر و شرکت های تجاری مشمول آن خواهند بود. بنابراین شرکت های غیرتجاری هم نمی توانند داخل در تصفیه امور ورشکستگی باشند زیرا عمل آن ها تجارت نیست و ورشکستگی در امور خرید و فروش و در نتیجه تجارت ایجاد می شود و چنین شرکت هایی نمی توانند تجارت کنند. اگر شرکت غیرتجاری در نتیجه مثلاَ خرید و فروش زمین نتوانست بدهی های خود را بپردازند شرکاء آن باید بپردازند و اگر هم نتوانستند بپردازند آن وقت مدعی اعسار خواهند بود.
در ماده ۳۳ قانون اعسار مقرر گردیده ” از تاجر عرضحال اعسار پذیرفته نمی شود تاجری که مدعی اعسار باشد باید مطابق مقررات قانون تجارت عرضحال توقف دهد. کسبه جزء مشمول این ماده نخواهند بود ” پس اولاَ تجار صراحتاَ از دادن عرضحال اعسار منع شده و ثانیاَ کسبه جزء مشمول قاعده مربوط به تجار در این مورد نیستند.
یعنی کسبه جزء به علت این که مقررات ورشکستگی طولانی بوده و مفید به حال آن ها و طلبکاران نیست ، قانون آن ها را از شمول مقررات ورشکستگی معاف دانسته و مشمول قانون اعسار نموده است.
۴- به موجب قسمت اخیر ماده ۴۱۲ ” … حکم ورشکسنگی تاجری را که حین الفوت در حال توقف بوده تا یک سال بعد از مرگ او نیز می توان صادر نمود “. بنابراین ورشکستگی نه تنها درباره تاجر زنده خواهد بود بلکه پس از فوت تاجر هم می توان احکام ورشکستگی را درباره او جاری دانست مشروط بر این که اولاَ تاجر در حین فوت ورشکسته بوده باشد، ثانیاَ بیش از یک سال از مرگ تاجر نگذشته باشد.
۵- باید وقفه در پرداخت بدهی های تجاری تاجر حاصل شده باشد . بنابراین اگر تاجری نتواند مال الاجاره املاکی که اجاره نموده یا قیمت املاکی که خریده بپردازد نمی توان مقررات ورشکستگی را درباره او مجری دانست.
مرجع صلاحیت دار برای صدور حکم ورشکسنگی تاجر دادگاه حقوقی محل اقامت تاجر است. البته محل اقامت تاجر به نحوی که سابقاَ ملاحظه شد محلی است که عملیات عمده تاجر در آن جا است، اشخاصی که حق اعلام به دادگاه دارند عبارتند از :
۱- شخص تاجر
۲- طلبکار
۳- دادستان
حکم ورشکسنگی که از دادگاه صادر می شود دارای خصوصیاتی است که در سایر احکام دادگاه نیست به شرح ذیل :
۱- احکام دادگاه درباره طرفین موثر است و درباره اشخاص دیگر اثر ندارد ولی حکم ورشکستگی درباره کلیه بستانکاران درباره کلیه بستانکاران و خود تاجر و اشخاص ذی نفع در قضیه موثر است.
۲- تاجر ورشکسته از تاریخ صدور حکم ، از مداخله در تمام اموال خود حتی آنچه که ممکن است در مدت ورشکسنگی عاید او گردد ممنوع است ” بنابراین به محض صدور حکم ، تاجر ممنوع امداخله در اموال خود خواهد بود.
در انتها لازم به توضیح است ، کلیه تغییرات شرکت نظیر ورشکستگی، ابطال، تصفیه، تقسیم اموال، تغییرات اساسنامه و … باید فوراَ به ثبت برسد. آنچه مسلم است این است که عدم انعکاس تغییرات مربوطه و یا هر گونه اخفاء اطلاعات که موجب ضرر و زیان و اغفال دیگران شود موجبات پاسخگویی فرد را فراهم نموده و عدم ثبت مراتب، نافی مسئولیت و جبران خسارات وارده و قصور قانونی شخص خاطی نخواهد بود.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.
ثبت شرکت کاردان، با بهره گیری از متخصصان کاردان و توانمند آماده ارائه ی خدمات به شما متقاضیان عزیز می باشد.
با متخصصان ثبت شرکت کاردان، با اطمینان خاطر کار را به کاردان بسپارید.
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰

ثبت شرکت در منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار

ثبت شرکت در منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهارثبت شرکت در منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار
” ثبت شرکت کاردان ، ارائه دهنده ی خدمات ثبتی در کلیه مناطق آزاد تجاری ”
منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایران است .این بندر از مهم ترین چهارراه های کریدور شمال – جنوب و شرق – غرب بازرگانی جهانی می باشد.
بندر چابهار به دلیل ماهیت خود، طی سالیان دراز مورد توجه سرمایه گذاران کثیری قرار گرفته است. به طوری که به دلیل موقعیت راهبردی که نزدیک ترین راه دسترسی کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه ( افغانستان ، ترکمستان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان و قزاقستان ) به آب های آزاد است از موقعیت ممتازی برخوردار است که همین مهم چشم انداز روشنی را برای سرمایه گذاری در طرح های اقتصادی سودآور پدیدار می سازد .

از جمله سایر مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد چابهار عبارت است از :
۱- معافیت مالیاتی(۲۰) ساله برای هر نوع فعالیت های اقتصادی
۲- ۱۰۰ % مالکیت خارجی
۳- ثبت سهل و آسان شرکت ها و موسسات صنعتی و موسسات فرهنگی و مالکیت معنوی
۴- دسترسی به امکانات حمل و نقل هوایی از طریق فرودگاه چابهار
۵- تخفیف گشایش اعتبار اسنادی (LC) از طریق یکی از بانک های مستقر در منطقه آزاد به میزان ۲۵% ارزش سیف کالا
۶- صادر کردن ویزا جهت ورود خارجیان در ورودی قشم
۷- مقررات آسان برای ورود کالاهای مجاز
۸- آزادی کامل ورود و خروج اصل سرمایه و سود حاصل از فعالیت های اقتصادی
۹- تشریفات ساده برای صادرات مجدد و ترانزیت کالا
۱۰- فعالیت بورس نفت و محصولات پتروشیمی و بورس بین المللی اوراق بهادار
۱۱- عدم محدودیت انتقال ارز دیگر مناطق آزاد ایران با سایر کشورها
۱۲- صدور محصولات خارج از کشور بدون پرداخت عوارض گمرکی و بندرگاهی
۱۳- شرایط و مقررات ساده کار و دسترسی نیروی کار ماهر
۱۴- نرخ های مناسب برای مصرف انرژی
۱۵- تضمین و حمایت قانونی از سرمایه گذاران خارجی
۱۶- معافیت از حقوق گمرکی برای واردات مواد اولیه ماشین الات صنعتی واحدهای تولیدی خدمات پولی و بانکی انعطاف پذیر
۱۷- خدمات گسترده بانکی و بیمه ای (هم دولتی هم خصوصی)
۱۸- انجام معاملات ارزی
۱۹- و …

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در چابهار

۱- مجوز تاسیس صادره از سوی واحد سرمایه گذاری
۲- یک نسخه اصل فرم تعیین نام تکمیل و تایید شده واحد ثبت شرکت ها
۳- شرکتنامه یا اظهارنامه و اساسنامه تنظیم شده که به تصویب و امضاء کلیه شرکاء و موسسین شرکت رسیده است ( دو نسخه )
۴- صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره شرکت (هر یک در دو نسخه)
۵- ارائه گواهی بانکی مبنی بر تودیع حداقل ۳۵% سرمایه شرکت در یکی از بانکهای مستقر در منطقه
۶- کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی شرکاء یا سهامداران و هیئت مدیره یا ( بازرسان ) شرکت کپی سند یا قرارداد مکان فعالیت به همراه کدپستی
نکته : اتباع خارجی می بایست کلیه مدارک مورد نیاز را به تائید وزارت خارجی کشور متبوع و سفارت یا کنسولگری جمهوری اسلامی ایران مستقر در آن کشور رسانده باشند و پس از ترجمه رسمي به فارسي و تأييد اداره فني دادگستري اصل و ترجمه آن به اداره ثبت شركتها ارائه گردد.

مراحل ثبت شرکت در چابهار

جهت سرمایه گذاری در هر یک از مناطق آزاد ، سرمایه گذار مکلف است ، ابتدا تقاضای خود را به سازمان منطقه تسلیم نماید تا پس از بررسی، مجوز سرمایه گذاری صادر گردد. لذا فعالیت و سرمایه گذاری در منطقه، مستلزم اخذ مجوز از سازمان می باشد . البته صدور مجوز در منطقه آزاد با تشریفات بسیار کمتری صورت می گیرد .
پس از اخذ مجوز ، مراحل ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار به قرار ذیل است :
۱- اخذ فرم تقاضای تعیین نام و تکمیل آن
در انتخاب نام شرکت به نکات ذیل توجه داشته باشید :
الف ) مطابق با فرهنگ اسلامی باشد.
ب) لاتین نباشد.
ج) واژه ی بیگانه نباشد و فارسی باشد.
د) معنی و مفهوم مناسب داشته باشد.
ه) قبلاَ به ثبت نرسیده باشد.
و) نوع شرکت قبل از نام و یا بعد از نام شرکت قید شده باشد.
در صورت رعایت شرایط ذکر شده ، نام پیشنهادی تایید خواهد شد.
نکته : اعتبار نام تعیین شده از تاریخ صدور به مدت ۳ ماه میباشد بعد از انقضاء مهلت مذکور استعلام مجدد ضروری است .
۲- تکمیل مدارک ثبتی لازم توسط متقاضی و ارائه آن به واحد ثبتی
۳- پرداخت هزینه حق الثبت و هزینه پلمپ دفاتر تجاری
۴- بررسی مدارک توسط متصدی ثبت و ثبت شرکت در دفاتر ثبت شرکت ها
۵- تهيه پيش نويس آگهي تاسيس
۶- پلمپ دفاتر تجاری
۷- ارائه یک نسخه از مدارک ثبتی به متقاضی و ارائه یک نسخه از آگهی به واحد صادر کننده مجوز
۸- ارسال آگهی تاسیس شرکت به روزنامه رسمی و محلی
ثبت شرکت کاردان
” موسسه ای برای ثبت سریع و آسان ”
آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان پارس، مقابل بیمارستان دادگستری، پلاک ۷۷ ، واحد سوم
تلفن : ۶۶۷۰۴۶۳۰ ۰۲۱ – ۶۶۷۴۸۲۰۵ ۰۲۱ – ۶۶۷۱۳۵۹۶ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۸۶۳۸ ۰۲۱
ایمیل: info@kardan-joozi.com
ساعات کاری: شنبه تا چهاشنبه: ۱۷:۳۰-۸:۳۰ | پنجشنبه: ۱۳:۳۰-۸:۳۰